Porażka z liderem...

Po dobrych dwóch meczach tym razem liczyliśmy na niespodziankę z liderem tabeli - Grotem Kowalki. Niedzielny rywal prowadzi w tabeli zdobywając 7 punktów w 3 meczach. Zadanie bardzo ciężko, ale dość spokojnie to tego podeszła nasza młoda drużyna. Od pierwszych minut gra była bardzo wyrównana, nie ustępowaliśmy bardziej doświadczonej drużynie. Pierwsze poważne ostrzeżenie padło po rzucie wolnym, kiedy to gracz gości trafił w poprzeczkę naszej bramki. Na prowadzenie jednak mogła wyjść nasza drużyna. W 25 minucie idealną okazję miał Radosław Dydo, ale po strzale z 5 metrów piłka wylądowała daleko za bramką Grotu. Wszystko co złe zdarzyło się od 40 minuty. W 5 minut zespół z Kowalek wykorzystał błędy naszych obrońców i mieliśmy 0:2 do przerwy.

Zdecydowanie strata dwóch goli przed przerwą źle wpłynęła na Orion. Druga połowa to przewaga gości. W naszej drużynie widać był brak organizacji gry zarówno w ataku jak i szczególnie w obronie. Nawet pojawienie się na boisku Krzysztofa Szychulskiego nic nie zmieniło. Minutę przed wejściem naszego trenera Orion stracił 3 gola. Widać było ogromny spokój Grotu i nie oddali inicjatywy do końca spotkania. Orionowi tylko raz udało się zagrozić bramce gości, kiedy to Damian Milewski po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę. Grot jednak dołożył jeszcze jedną bramkę i wygrał to spotkanie 0:4. Należy tę porażke przyjąć z chłodną głową, ponieważ Grot Kowalki to doświadczony zespół walczący w każdym sezonie o awans do V ligi.

Kolejny mecz w sobotę! Wszystkich serdecznie zapraszamy, bo będą to derby Mień Lipno - Orion Popowo. Sobota godzina 15.00 na stadionie miejskim w Lipnie!

Skład Oriona: Lachowicz - Domagalski Arkadiusz, Domagalski Jakub, Gabryszewski, Samodulski (65' Milewski Damian) - Bętlewski Jakub (51' Bętlewski Mateusz), Kamiński, Baranowski, Milewski Jakub (55' Szychulski) - Kowalski, Dydo (46' Szpanelewski)