Nieudany powrót do A - klasy ...

Nieudana inuguracja sezonu 2017/2018 przez naszą drużynę. W niedzielę podejmowaliśmy Victorię Smólnik. Goście wygrali 4:2 (2:1). Sytuacja Oriona na początku sezonu jest dość słaba. Kadra drużyna jest dość wąska, do drużyny dołączyli jedynie Arkadiusz Domagalski i Paweł Wąsikowski, a dodatkowo w polu na ostatnie 10 minut ze Smólnikiem musiał zagrać etatowy bramkarz Michał Rutkowski. Już teraz możemy napisać, że od czwartku seniorzy będą mieli nowego trenera, a będzie nim Krzysztof Szychulski, który w poprzednim sezonie prowadził Pogrom Zbójno. Będzie on grającym trenerem, lecz wraz z nim do drużyny mają dołączyć inni gracze.

Wracając do meczu to tradycyjnie nasz drużyna w pierwszych 15 mintach straciła dwie bramki po fatalnych błędach w defensywie. Wynik mógł być wyższy, lecz w 11 minucie świetnie rzut karny obronił Krzysztof Lachowicz. W 21 minucie udało się naszym zawodnikom zdobyć bramkę kontaktową. Po ładnej akcji gola zdobył Jakub Milewski. Parę minut póżniej rywale grali w osłabieniu po czerwonej kartce i wydawało się, że Orion nie powinien tego meczu przegrać. Mimo starań nie udało się zdobyć kolejnego gola w pierwszej połowie. Wszystko wskazywało, że nasz młody zespół ,, zabiega '' wiekową drużynę przyjezdnych. Lecz wiekowa oznacza też doświadczona i mimo gry w osłabieniu rywale po raz 3 i 4 wykorzystali kolejne błędy naszych zawodników. Orionistom udało się odpowiedzieć tylko raz. Skutecznie jedenastkę w 78 minucie wykorzystał Damian Milewski. Niestety, ale gra Oriona wyglądała bardzo słaba i dużo pracy przed nowym trenerem, żeby poukładać i przygotować zespół do kolejnych meczów.