Odbijanie się od dna seniorów, dobra passa młodzików...

Po wygranej z Victorią przyszedł bardzo ważny mecz z GKS-em Fabianki. Był to mecz wyjazdowy, ale ... oczywiście odbywał się w Wichowie. Boisko było dobrze znane przez obydwa zespoły. W naszej drużynie względem ostatniego meczu parę zmian. Pojawili się doświadczenie zawodnicy Michał Rutkowski, Kamil Chojnicki czy Tomasz Pniewski. Mecz ten był bardzo podobny do pojedynku Oriona z Mieniem, czyli... bez większych emocji. Z gry zdecydowanie więcej miał GKS, natomiast groźniejsze sytuacje miała nasza drużyna. Najlepszą okazję w drugiej połowie spotkania miał Kamil Chojnicki, który obił poprzeczkę bramki gospodarzy. GKS najlepszą okazję mieli w samej końcówce, dzięki Kubie Domagalskiemu, który mógł przypadkowo umieścić piłkę w bramce Rutkowskiego, lecz ten skutecznie interweniował. Poziom spotkania nie był zbyt oszałamiający, lecz ważne, iż Orion dopisał do swojego konta kolejny punkt, a był to również trzeci mecz z rzędu bez straty gola.

Po meczu z GKS-em naszą drużynę czekał trudny pojedynek z dobrze spisującą się Tłuchowią Tłuchowo. Debiut w barwach Oriona zaliczył Piotr Pniewski (brat Tomasza) i zagrał dobre zawody. W tym meczu zdecydowanie więcej się działo. Orion grał bardzo mądrze i zaowocowało to bramką w 22 minucie zdobytą przez Michała Kowalskiego. Goście mogli szybko odpowiedzieć, ale w 28 minucie rzut karny bardzo dobrze obronił Krzysztof Lachowicz. Przed przerwą Orion mógł podwyższyć wynik meczu, lecz idealne podanie Tomka Pniewskiego nie wykorzystał Radosław Dydo. Po przerwie obie z drużyn mogły zdobyć bramki, lecz brakowało skuteczności. Tłuchowia coraz groźniej nacierała. Niestety, dopięła swego w doliczonym czasie gry. Najpierw w 91 minucie w kuriozalny sposób straciliśmy gola po rzucie rożnym, a 2 minuty później napastnik gości pokonał precyzyjnym strzałem naszego golkipera. Wynik na boisku 1:2. Jednakże, na szczęście Oriona zdobyliśmy komplet punktów w tym spotkaniu. Dlaczego? W drużynie Tłuchowii wystąpił zawodnik zgłoszony do rozgrywek w barwach  V - ligowej. Wisły Dobrzyń. Na nieszczęście przyjezdnych był dobrze znany przez jednego z naszych zawodników. W takim rozrachunku 4 ostatnie mecze Oriona to 8 punktów. Aktualnie tracimy 2 punkty do 8 miejsca, które zajmuje nasz niedzielny rywal, Wiślanin Bobrowniki. Mecz w Bobrownikach o 15.00.

Dobra passa seniorów to nie jedyny powód do radości. Nasza najmłodsza grupa, wygrała 3 mecz z rzędu. Najpierw pokonała GKS Fabianki strzelając 3 bramki i nie tracąc żadnej. Dwie bramki zdobył Bartek Kowalewski, natomiast jedną Jonasz Lewandowski. Następnym mecz rozgrywany był w Lubieniu Kujawskim, gdzie nasza drużyna grała od początku o jednego zawodnika mniej niż rywale i mimo wszystko zwyciężyli 0:3. Zdobywcami goli: Jonasz Lewandowski, Bartek Kacprowicz, Adrian Laskowski. Trzecią wygraną Orion odniósł pokonując w rewanżu GKS Fabianki aż 4:1. Gole zdobyli: Jonasz Lewandowski, Bartek Kacprowicz i dwie Adrian Laskowski. Orion aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.